Конспекти

Природознавство, 3 клас

Тема:  Тварини – частина живої природи.

Мета: ознайомити учнів з тваринами як частиною живої природи, їх будовою та умовами їхнього життя. Дати поняття про різноманітність тварин, показати залежність їх життя від рослин, неживої природи. Удосконалити вміння спостерігати за тваринами. Розвивати спостережливість, уяву., кмітливість. Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: ілюстрації, таблиці, опорні схеми, цікаві завдання з природознавства, мікрофон, енциклопедії про тварин, творчі роботи учнів.

Тип уроку: урок-випробування.

 

Хід уроку:

I. Організаційний момент

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову

Природи сторінку відкриємо нову

–    Сьогодні на нашому незвичайному уроці ми будемо випробовувати свої знання, вміння та спостережливість

Мета нашого уроку така: Щоб добре все знати, треба свій розум розвивати.

     Наше гасло: Видумуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним бувай! І про кмітливість не забувай!

II. Короткий огляд спостережень за живою і неживою природою.

2.1. Використання технології «Мікрофон»

 - Що говорять синоптики?

(Учень розповідає про t° повітря, вітер, стан неба, опади)

 - Що скажуть юннати?

(Учень знайомить із змінами в рослинному і тваринному світі)

  -  Що пише народний календар?

(Учень повідомляє про народні прикмети в цьому місяці, знайомить з екологічними новинами)

III. Оголошення теми і мети уроку

 -   Прочитайте вислів, роз’єднайте слова і   поясніть, як ви їх розумієте:
(надруковані на дошці)

Всеназемліпотрібноберегти:

іптахайзвіраіотутравинку,

Боврешті,ти—лишейогочастинка "

–       Як назвати одним словом птаха, звіра ? (тварини)

–       Отже, тема нашого уроку:Тварини - частина живої природи

III. Актуалізація опорних знань

3.1  Слово вчителя

–  Діти, послухайте легенду, як на землі з’явилися усі види тварин.

    На п'ятий день творіння Бог подивився на небо на моря і подумав: „В них треба вдихнути життя". Тож промовив:„Води, збагатіться рибою! Небо, зазвучи птахами!” Й раптом в морях, озерах, і ріках заплюскотіли великі й маленькі риби з довгими, короткими, яскравими, темними і різнокольоровими хвостами.  Раптом у небесну вись майнуло птаство. Орли летіли над горами, а чайки - над океанами. У пшеничних полях снували строкаті перепели, над ними кружляли граціозні ластівки. У кожної пташки була своя пісня. Бог потурбувався про всіх і благословив своє створіння. Кожну пташку і рибу наділив він дивовижною здатністю продовжувати свій рід. На шостий день творіння Бог поглянув на свій щойно створений світ: у водах жили риби, у небі - птахи. Тільки на землі не було нікого живого. Тоді Бог сказав: “Хай на землі з'являться тварини” , і в одну мить земля наповнилась усіма видами тварин. У траві грали собаки і коти. У пустелі оселились сайгаки і кумедні ховрашки. У кущах сховались зайчики. А по верхівках дерев стрибали білки і мавпи. Джмелі й метелики збирали з квітів  нектар. На сонячних берегах озер вигрівались черепахи. Господь благословив звірів і дав їм чудне сім'я, аби вони могли плодитись, кожний за своїм родом. Так з’явились лошата, ведмежата,  тигренята.

–  Наша природа - це таємнича непрочитана до кінця книга. В ній багато цікавого і невідомого. Тому постійне “Чому?” супроводжуватиме нас завжди. На кожне “Чому?” можна знайти свою відповідь. Часом відповідь захована так далеко, що до неї не дійти ногами, не дістати руками; природа майстриня на загадки-горішки. Якщо такий горішок не розгадає одна голова, то його можна розгадати гуртом. І нехай нашим гаслом буде: шукай сам і допомагай знаходити іншим.

–       Пригадайте, що ми відносимо до живої природи?

Отже, тварини - це також жива природа.

3.2.Мозковий штурм"

- Де живуть тварини?

(скрізь, де є для них їжа, схованка від ворогів, місце для влаштування житла. Звірі живуть у лісах, птахи літають у повітрі, кроти, миші у норах, на деревах - комахи, гусениці, у воді — риби )

- Які бувають тварини за розмірами?

(великі: кити, слони, верблюди і малі: комахи)

-  Які ознаки властиві тваринам?

(народжуються, ростуть, розвиваються, вмирають, дихають, живляться, розмножуються)

-   Чим живляться тварини?
(рослинами, поїдають інших тварин)

-   В залежності від того, що вони їдять, як можна поділити тварин на групи?

(рослиноїдні, хижаки, всеїдні)

-  В залежності від того, де живуть тварини на які групи ми їх поділяємо?

(дикі, свійські)

IV. Ознайомлення з елементами  нових знань

Випробування.  Кожна тваринка варта любові

4.1. Робота в групах «Навчаючи вчуся».

Завдання для кожної групи

1.                Розповісти про тварин, яких представляє ваша група.                                        

2.                Скласти загадку про цих тварин. 

3.                Опишіть звіра, щоб інші групи відгадали його назву.

За кожну розповідь і правильну відповідь група отримує фішку.

4.2. Робота зі схемами.

– Як розподіляють тварин за місцем проживання?

 

 

ТВАРИНИ

 

                                         ДИКІ                                  СВІЙСЬКІ

–     

добувають їжу;

–        

будують житло;

–     

будують житло;

–        

годує, вирощує, використовує для своїх потреб лбдина

–     

турбуються про потомство самі.

 

 

 

(лев, білка, вовк)

 

(свині , кури, корова, верблюд)


 

–          Що означають тварини в житті людей?

–           Чи завжди тварини приносять людям користь?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–           На черзі випробовування для кмітливих:

Гра «Хто? Де? Як?».

1.       Тварини - метеорологи

Запитання для кожної групи: «Якої погоди чекати, якщо:….»

 

1.            Кіт шкребе кігтями підлогу

вітер

2.            Кіт згортається клубком

дощ, сніг

3.            Горобці ховаються під стріху

на мороз

4.            Кінь трясе головою, відкидаючи догори

дощ

5.            Корова ввечері жадібно їсть траву

дощ

6.            Кріт робить високі купини

погіршиться погода

7.            Ластівки літають низько над землею

дощ

 

2.            Пам'ятники тваринам: «За допомогу і службу, за вірність і дружбу!»

–          За що встановлено пам'ятники тваринам?

 

Корові в Голандії

Тут корову називають годувальницею, здавна ця країна славиться молочними продуктами

Собаці Балто в Нью-Йорку

Врятувала жителів Аляски від дифтерії, доставила ліки

Гуси в Римі

Врятували місто від ворогів, зчинивши галас, і цим попередили жителів

Горобцям в Бостоні

За врятування від гусені, яка загрожувала людям голодом

Верблюду в Монголії

Дає людям вовну, молоко, м'ясо і є транспортним засобом

Слону в Кенії

Як помічнику людям

 

¾   Випробовування: «Хвилинка ерудита»

 

1.     Куди зайцю зручніше бігти: з гори чи під гору?

Під гору, бо  у зайця передні ного коротші, а задні довші.

2.   Хто з лісових звірів розвішує гриби для сушіння на деревах і з якою метою?

Білка, запасається грибами.

3.Товстим чи худим залягає ведмідь у барліг і чому?

Товстим. Жир обігріває і годує ведмедя.

4.Що буде з бджолою, коли вона вкусить?

Бджола гине

5.Чиї пташенята не знають своєї матері?

Пташенята зозулі

6.Яка риба без луски?

Сом

7.  Якого птаха підтримує хвіст, коли той сидить на дереві?

Дятла

8.Скільки років живее щука?

100-120 років

9.Найбільша риба у світі?

Китова акула

10. Чому качки і гуси не тонуть у воді?

Їх пір'я, змащене жиром, не намокає

11. Хто з птахів найрозумніший?

Ворон

 

 Фізкультхвилинка

V. Узагальнення отриманих знань.

¾   Випробування: «Знай, спостерігай, вивчай!»

5.1 Робота в групах. Завдання для «Чомусиків – тести».

І група

1.     Тварини частина…

а) живої природи;

б) неживої природи.

2.     Тварини, для яких основною є рослинна їжа, називають….

а) хижаками;

б) травоїдними.

3.     Тварини, що живляться іншими тваринами, називають….

а) всеїдними;

б) хижаками;

в) травоїдними.

4.     Тварини, які охоче поїдають рослинну і тваринну їжу

а) всеїдними;

б) хижаками;

в) травоїдними.

5.     Самі добувають собі їжу, влаштовують житло і виводять потомство

а) дикі;

б) свійські.

ІІ група

1.                Тварини, яких людина розводить і використовує у своєму господарстві.

а) дикі;

б) свійські.

2.                До тварин належать:

а)  квіти;

б) гриби;

в) комахи.

3.                Птахів змушує летіти у вирій:

а)  голод;

б) холод.

4.                На південь відлітає:

а)  синиця;

б) ластівка;

в) дятел.

5.                Горобці, галки, ворони:

а)  перелітні птахи;

б) зимуючі птахи.

ІІІ група

1.                Спільна ознака всіх комах:

а)  зовнішній вигляд;

б) забарвлення;

в) 6 ніг.

2.                Яка з поданих комах корисна?

а)  білан капустяний;

б) мураха;

в) муха.

3.                Яка з тварин є зайвою?

а)  кіт;

б) собака;

в) білка.

4.                Яка з тварин є зайвою?

а)  вовк;

б) лисиця;

в) олень;

г) кінь.

5.                Яка з тварин хижа?

а)  лисиця;

б) миша;

в) синиця

5.2. Завдання «Хто швидше».

-       Прочитайте назви зображених тварин, які «заховались» у таблиці. Читати можна зліва направо, згори до низу і навпаки.

 

 

VІ.  Підсумок уроку.

Гра « Закінчи речення».

Я хочу у вас взяти невеличке інтерв’ю.

-   На сьогоднішньому уроці для мене найбільш важливим було……

-   Ця інформація дозволяє зробити нам висновок…..

-   Сьогоднішній урок навчив мене…..

-          У природі все взаємопов’язане. Природа – наш дім, а ми з вами – господарі в нім. Тож давайте будемо гарними господарями.

Ти добро лиш твори повсюди,

Хай теплом твоїм повняться груди.

Бо людина у цьому світі,

Лиш добро повинна творити.

 

Тема: Форматування текстових об’єктів слайду.

Мета: Вдосконалювати знання і вміння  по створенню презентацій; ввести поняття  і формувати

           навички форматування тексту, розвивати увагу, спостережливість, навички самостійності,

          логічне і образне мислення, виховувати зосередженість, взаємодопомогу, вміння

          сконцентруватися, формувати відповідальне ставлення до роботи, наполегливість у досягненні

          кінцевих результатів.

Обладнання: програма редактор, презентації Power Point, роздаткові матеріали, презентації.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

          Привітання. Визначення відсутніх

                             ( Встали, діти, вийшли із – за парт і давайте привітаємося)

Добрий день, в добрий час.

Рада, діти, гості,бачить вас.

                                                        …….А зараз давайте, діти, будь ласка оберніться до гостей і привітайтеся….

Не урок сьогодні, - справжнє свято;

Бо полинем у світи,

Мандруватимем завзято

Наші гості, я  і ви.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-          Любі діти! Сьогодні у нас урок інформатики незвичайний, а урок подорож по різних куточках планети.

         Робота над ребусом

      А заданий маршрут ми дізнаємося тоді, коли відгадаємо слово із букв ( Подивіться уважніше на дошку, де зображено великі букви, вам потрібно відгадати по стрілочках  це закодоване слово): Але перш ніж відгадаєте, я дам вам невеличку підказку?

        Океан безмежний, океан безкрайний,

       Безводний, темний і незвичайний,

В ньому живуть зірки і комети,

Також є, і незвичайні планети..

КМСО ( Космос)

То яке, діти, слово ми отримали.? ( Космос)

Вчитель: А Космос, діти  це – Всесвіт. ( Світ, що нас оточує).

-             Діти, подивіться уваж ненько на таблицю і скажіть: - А які уявлення викликає у  вас слово « космос»? ( небо, зорі, супутник, ракета, космонавт)

-          Хто, діти, здійснив перший політ у Космос?( Юрій Олексійович Гагарін…Це відбулося  12 квітня 1961 року)

    Отже, сьогодні, так як Ю. О. Гагарін, побуваємо космонавтами і здійснимо уявну подорож в Космос.

-          Подивіться уваж ненько на дошку і скажіть, які ви знаєте планети: Земля, Марс, Нептун, Уран, Плутон.

-          А на якій ми з вами живемо? (На планеті – Земля)

-          Так, вірно, діти, молодці.

       

-          А щоб стати справнім космонавтом потрібно знати девіз:   Давайте прочитаємо….(Відповіді дітей)

« Хто космонавтом мріє стати, повинен багато знати»…

Проблемні запитання

 

- Діти, ви погоджуєтесь.?

- Так…( Відповіді дітей)

 - Подивіться уваж ненько на дошку, і скажіть: на чому ми, діти, помандруємо?

( На ракеті)

---- А перед польотом космонавти повинні бути добре підготовлені і фізично і розумово.

-          Отже, перед нами стоять завдання:

Логічні завдання

1.      

Складіть із складів слово:

                                                    ма, про, гра  ( програма)

   2.) Друге завдання полягає у відгадуванні загадок

 

Він покаже все на світі:

Що малюють, пишуть діти,

Грають, як і що співають,

І як пошту відправляють ….( Монітор)

                          На комп’ютерному столі

                         Помагає вона мені

                         Колесиком і кнопкою

                          Я управляю вміло…  (Мишка)

Багато кнопок, цифри, букв

«Enter», «Shift», «F2», «F5»

На англійській, на російській

Можна, діти з нею писати…( Клавіатура)

 

 

 

 

3.      Наступне завдання дуже цікаве.

    Що ви, діти, бачите на малюночку?   (Відповіді дітей:кульки).

   Вам потрібно їх розфарбувати , але не  тільки розфарбувати кульки, а й подумати, яку кульку і яким кольором розфарбувати?

   Ви маєте три олівці: синій, зелений та червоний. Розфарбуйте повітряні кульки, якщо відомо, що маленька кулька не синя, а перша кулька зелена.

-           А зараз , як справжні космонавти сідаємо до ракети.

 

Ми сідаєм до ракети

Щоб відкрить нові планети

Політ на ракеті розпочинаймо.

-         Всі готові?

-          Так. (Відповіді дітей).

 

-          Приступаймо до запуску ракети. Але ракета злетить тоді, коли ми пригадаємо над якою програмою ми працюємо.

-          Діти, то над якою програмою працюємо? ( Power Point)

-          Як відкрити цю програму? (Пуск-Програми – Microsoft Office-Power Point )

-          А що таке комп’ютерна презентація? ( Презентація- демонстрація будь – якого повідомлення)

-          А що таке редагування слайда? ( Редагування слайда - процес внесення змін у слайд)

-          Які операції можна виконувати над слайдом? ( виділяти, перетягувати, видаляти, копіювати, вирізати, вставляти, зберігати)…

ІІ.  Повідомлення теми і мети уроку

   Бесіда

  

 А наше завдання сьогодні – навчитися форматовувати текстові об’єкти слайдів.  З*ясувати ,що означає слово « форматувати» і продовжувати працювати над презентацією.

     Кожний текст набраний на комп’ютері можна відформатувати.

 А що ж таке « форматування»?

 Форматування – процес оформлення зовнішнього вигляду тексту документа. Під форматуванням мається на увазі – його оформлення. Отже, форматування – процес оформлення зовнішнього вигляду тексту документа…

-         То, що ж таке форматування, діти?

  (Відповіді дітей).

-         А ще , що таке форматування можна сказати так, як в підручнику

на с. 113. ( Прочитайте, діти)

    Бесіда…..   Для того, щоб відформатувати текст потрібно його завжди виділяти ЛКМ, а потім вибрати потрібні кнопки.    ( Запитання до дітей)

    Форматувати текстові символи можна за допомогою контекстного меню: .;( показувати с. 113 в підручнику і запитувати…)задавати шрифт, розмір, накреслення,колір….

ІІІ. Формування вмінь і навичок.

Робота з підручником.:

1). Щоб від форматувати текст, а саме змінити розмір потрібно: виділити текст, а потім вибрати значення властивостей - розмір тексту ЛКМ;

                

 - Кнопка Збільшити розмір шрифту;

 - Кнопка Зменшити розмір шрифту;

 

2)Щоб змінити колір потрібно: виділити – вибрати колір і натиснути ЛКМ;

       - Зміні кольору тексту  

 

3) Накреслення: Важливу частину тексту можна виділити жирним шрифтом -Ж, похилим шрифтом – курсивом – К, можна підкреслити – Ч, задати тінь – S.

- Кнопка для виділення жирним тексту

 - Кнопка для нахилу тексту

 - Кнопка для підкреслення тексту

 - Кнопка Тінь тексту

4) Вид шрифту: Шрифт – набір зображень усіх літер. Щоб змінити шрифт  потрібно:   Виділити - вибрати шрифт - Time New Roman, Arial Black,.  

                               
5)Вирівнювання тексту

Деяку частину тексту можна вирівнятиВирівнювання – зміна розташування тексту . Вирівнювати можна по лівому краю, по центру, по правому краю.

   - Вирівнювання абзацу по лівому краю

 -  Вирівнювання абзацу по центру

  - Вирівнювання абзацу по правому краю

  - Вирівнювання абзацу за шириною

    

  А зараз давайте програємося  в гру:

    Гра « Для чого потрібна ця кнопка»

(У кожного з вас на карточках кнопки, які використовуються для форматування тексту. Ви повинні піднімати тоді,коли  я вам задаю запитання..

           І так діти….

1.То яку кнопку ми діти будемо використовувати, коли потрібно змінити колір тексту.

2.Яку кнопку ми будемо використовувати, коли потрібно задати розмір тексту. Якими іншими іще кнопками можна скористатися?

3.Яку кнопку, я буду використовувати, коли потрібно буде вирівняти по центру текст.

4.Якою кнопкою скористаємося, коли схочемо змінити шрифт.

 

 

 

Розповідь.

……Ми в невагомості. Наша ракета летить  з величезною швидкістю.

   У космосі темно, тому потрібно  визначити куди треба летіти і виконати наступне завдання, яке допоможе закріпити знання по форматування тексту;

Робота в зошиті

 А це завдання у нас є у бортжурналі на с. 62.

1)У нас зліва є рядки ,що Було і, що,Стало тобто що змінилося, а справа- кнопки, які відповідають змінам рядків. Нам потрібно дібрати  кнопки за допомогою яких ми внесли зміни…

2) Стрілкою позначити, що відповідає дійсності. Зліва – таблиця,де написано  справа завдання…Наприклад: вирівнювання по центру:……( ми з вами вчили проведіть стрілочкою)….

Фізкультхвилинка

  IV. Закріплення набутих знань…

     Пока ми з вами  розв*язували завдання в бортжурналах ми наблизилися до планети Марсу, нашого друга Елзіка, щоб привітати із днем народження.

  А в знак привітання йому ми повинні створити вітальну листівку в кількох слайдах.

                         І ось ми знаходимося у будиночку нашого друга.

V. Робота за комп*ютерами.

 І тут ми побачили таку ситуацію:

v Ситуація:  Квапливий Елзік, забігши в кабінет, де знаходилися комп*ютери, включив їх і став підряд натискувати на всі клавіші.

-          Як ви думаєте, діти, чи порушив наш Елзік правила техніки безпеки.

-          Якщо порушив, то які?

Пояснення: 

     Так, Елзік, поступив неправильно. Не можна по – перше забігати в кабінет, по – друге – не натискати на будь – які клавіші і не бити  по них, бо це призведе до поломки клавіатури комп’ютера.

       А ще, яких правил потрібно дотримуватися в комп’ютерному класі.   Давайте пограємося в гру:

 

 

Ø  Правильно – Неправильно».

  Якщо правильно – плескають в долоні, якщо неправильно - тупають ніжками.

          (Правила)

Ø  1.В клас комп’ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили…..( тупають ніжками);

Ø  Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття…..( плескають в долоні);

Ø  За улюблений комп’ютер падаєм , мов спілі фрукти…( тупають ніжками);

Ø  А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду….( плескають в долоні);

Ø  Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько. ( тупають ніжками)

Ø  Від екрана ти відсядь…. Сантиметрів 50( плескають в долоні)

Ø  Голова болить моя,…. Потерплю годину я….(тупають ніжками).

Ø  Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю!( плескають в долоні)

Ø  Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво( тупають ніжками)

Ø  В електронний клас науки сміло входь …. Лиш  вимий руки!!!( плескають в долоні).

     Повторивши правила поводження з комп’ютером, ми можемо сісти до роботи за комп*ютер і працювати  над створенням презентацій.

 Практична робота

-         Подивіться уважно, що саме ви бачите, коли комп’ютер готовий до роботи? ( Робочий стіл)

-         Що знаходиться на робочому столі? ( ярлики,програми, файли, папки).

-         Щоб створити презентацію нам яку потрібно програму? (Power Point)

-         Відкрили цю програму, але вже частково створену презентацію….

-           І так, перед  нами інтерфейс програми.

         Частина  презентацій, тобто шаблони, картинки ми взяли з Інтернету і зробили на попередніх уроках.

        

      

                         Потім привітання форматуємо:

·        Змінюємо розмір;

·        Колір;

·        Шрифт;

·        Накреслення;

 

 

-          І так приступаймо до роботи…

Схилились головки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.!

 

Сидимо за комп’ютером, спинку тримаємо рівненько.  Відстань від очей до екрана 50- 60 см.

Релаксація….

 

Сплять маленькі совенята

Раз! – розкрили оченята

Подивилися навколо

Потім вгору і додолу.

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята повертали совенята

Совенята будуть спати

А ми будемо працювати…

 

Анімації .    Щоб привернути увагу  Елзіка, у слайдах застосовують анімаційні ефекти для заголовка привітання.. То як діти, можна задавати анімації, давайте пригадаємо???:

Для додавання ефекту анімації потрібно обрати об’єкт, а в даному випадку в нас – текст, його виділити й перейти на вкладку – яку саме, діти?(Відповіді дітей) -  Анімація. Обрати команду - Анімації ..

    Анімації на слайді додаються, щоб краще підкреслити і подати матеріал в різному вигляді, зробити презентацію більш цікавою.

    Зробивши презентацію повинні її зберегти:  Файл -  Зберегти як…Але у нас презентація уже збережена, тому ми тільки натиснемо на хрестик…

      Закінчивши створювати презентацію, ми уже готові подарувати її нашому другові.   

        Але в цей день ми згадуємо і про тих героїв, які проживають зараз на планеті Земля, оберігають сьогодні наше життя від ворогів і святкують сьогодні в місцях небезпеки свій день народження. Ми уявно від щирого серця шлемо такі ж привітання і чекаємо їх всіх живими і здоровими з перемогою.

 

 

 

  Давайте її подивимося.

Натискаємо:   Показ презентації…    Для того, щоб переглянути презентацію, що нам діти потрібно: Натискаємо ЛКМ  у  меню Показ слайдів вибрати команду – Почати показ…..З початку 

( С начала)…

                        Разом із презентацією ми даруємо свої чудові малюночки.

VI. Підсумок уроку.

      Привітавши Елзіка , ми  з радістю повертаємося на Землю, бо найкраще життя у планеті – Земля. Вона дуже красива з Космосу і здається маленькою.

    І так, діти давайте пригадаємо чого ви навчилися  на уроці….????

                     На уроці ми гарно працювали, старались,

Про форматування тексту в презентації дізнались,

Розум свій знаннями збагатили,

Бо уважно слухали і гарно вчились

Тож заняття це пройшло не марно

Будемо навчатись старанно і гарно.

     Діти, бачите, ми працювали, привітали нашого друга Елзіка, згадали про наших героїв. Дружба потрібна і в Космосі, і на Землі, мають дружити всі: і діти, і дорослі, а Земля – наш дім.

Збіг наш урок, як коротка мить.

Ще попереду у нас багато уроків:

Цікавих, дивовижних подорожей.

Тож старайтесь вправно все вивчати,

Щоб більш досягти, щоб більше знати.

 

А тепер поверніться до наших гостей і попрощайтеся із ними:

  

         До побачення!!!

 

Бажаєм вам, щоб учні  чудові  в школу вашу прибували,

 

Щоб із дитячого садка інформатику вже знали,

 

Завжди,  щоб добре без проблем ішов процес педагогічний

 

Щоб не жаліли ви за тим, що в вас турбот багато вічно.